Życiorys

Życiorys


Aktorka i wokalistka.
Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (dyplom 2010). Nagrodzona na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi(Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla wykonawców przedstawienia "Plastelina").
Skończyła prestiżowy wydział aktorski metody Meisnera w Actors Temple w Londynie.
Debiutowała na scenie teatralnej w wieku piętnastu lat w musicalu „Miss Saigon” w Teatrze w Muzycznym Roma w Warszawie i była związana z tym teatrem do 2007 roku, gdzie występowała m.in. w spektaklach „Miss Saigon”, „Koty” czy „Grease”.


Ma na swoim koncie około 30 ról w spektaklach teatralnych. Od stycznia 2010 -2016 roku, etatowa aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Można ją nadal zobaczyć gościnnie w roli Tadeusza Kościuszki w „Krakowiakach i Góralach” w reż. M. Kmiecika czy Pustelnika w „Balladynie” M. Cecko w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego . Zagrała główną rolę Sally Bowles w słynnym „Kabarecie” w reż. Waldemara Zawodzińkiego w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Współpracuje gościnnie z Teatrem Słowackiego w Krakowie gdzie można ją zobaczyć w spektaklu „Inwazja” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Współpracuje z Teatrem Scena w Warszawie, godzinę występuje w spektaklu muzycznym „Różowy Balonik”. Mogliśmy ją zobaczyć w Teatrze Wielkim w Poznaniu w „Ożenku” M.Gogola w reż. M.Dobrowlanskiej w roli Agafii . Niedawno dołączyła do zespołu artystycznego Teatrze Druga Strefa w Warszawie, gdzie wystąpi w roli Agnieszki, w nowej produkcji "Ran, dwa, trzy... Giniesz Ty" w reż. Sylwestra Biragi.
Od 2016 pracuje w Teatrze Rampa jako instruktor zajęć wokalno-aktorskich. Prowadzi zajęcia aktorskie w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego, filia w Łodzi .


Zagrała główną rolę w filmie „Z nieba do nieba” poświęconemu Janinie Lewandowskiej, tragicznie zmarłej lotniczce w Katyniu. Niedawno zagrała rolę Żydówki Chany Magied w filmie „Na północ od piekła w reż. Macieja Janiszewskiego. Od 2010 roku występuje również w serialu „Barwy Szczęścia” w TVP2 oraz innych produkcjach telewizyjnych. M.in.„Komisarzu Aleksie”, "Na wspólnej ", "Pierwszej miłości", "Klanie". Niedawno zagrała w nowej produkcji TVP " Ludzie i "Bogowie" w reż. Bodo Koxa.


Jako wokalistka nagrała album „Zendegi Zibast” z międzynarodowymi artystami. Płyta inspirowana jest muzyką wschodu we współczesnym ujęciu jazzu. Uznana jest za jedną z najlepszych płyt jazzowych 2015 roku. Bierze udział w niezależnych projektach filmowych, teatralnych i muzycznych. Jest ambasadorką Fundacji Kulturalne Dzieci , z którą na stałe współpracuje tworząc sztukę dla najmłodszych . Jej pasją są muzyka, języki obce oraz kultura wschodu. Wychowała się w wielokulturowym domu. Jej drugim językiem jest rosyjski. Biegle też włada angielskim. Uwielbia pracować z młodzieżą.